موثرترین روش های لکه بری لباس (2)

دراین مقاله سعی داریم راهکار های مفیدی برای لکه‌بری لباس ها در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید باز هم از لباس هایتان استفاده نمایید.

قبل از هر چیز شما باید بدانید اولین و موثرترین راهکار برای از بین بردن لکه ها، تمیزکردن آن ها در سریعترین زمان است زیرا امکان از بین رفتن لکه های تازه، بسیار بیشتر از حالتی است که آن ها مدتی بر روی پارچه باقی مانده باشند.

  • پاک کردن لکه استفراغ نوزادان

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تازه بچه‌دار شده‌اند، احتمالا بار ها لباستان به علت استفراغ نوزادتان به هنگام در آغوش گرفتنش لک شده است. برای پاک کردن اینگونه لکه ها کمی نشاسته‌ی ذرت و یا جوش شیرین را روی سطح لکه بریزید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس با اسفنج و آب و صابون محل لکه را خوب بشویید.

  • پاک کردن لکه عرق

برای از بین بردن سفیدی ایجاد شده به علت تعریق روی لباس اسید تارتاریک، آسپرین له شده و آب داغ را با یک دیگر مخلوط کرده تا غلیظ شود سپس آن را روی لکه بمالید و پس از 5 تا 10 دقیقه لباس را آبکشی نمایید.

برای پاک کردن لکه زرد عرق ، از روی لباس هایی که جنس شان از مواد پلی استر است ، مقداری آبلیمو روی آن ها بپاشید زیرا اسید طبیعی موجود در لیمو، ماده‌ی قلیایی عرق بدن را خنثی کرده و رنگ زرد آن را از بین می برد.

  • پاک کردن لكه آدامس:

براي بر طرف نمودن لکه‌ی آدامس می‌توانید از شيره درخت كاج و يا روغن نباتي استفاده نمایید. در این روش مقداری از  شیره درخت کاج یا روغن نباتی را بر روی سطح لکه بمالید و پس از چند دقیقه لباس را آبکشی نمایید.

روش دوم براي از بين بردن لكه های ناشی ازآدامس استفاده از یخ است. در این روش يك تكه يخ را برداشته و چند مرتبه بر روي لکه‌ی آدامس بكشيد تا اثر آن از روي لباس محو شود. اگر آدامس و لکه‌ی آن از پارچه جدا نشد مي توانيد از بنزين نیز استفاده كنيد.

  • پاک کردن لكه خون:

برای بر طرف نمودن لکه‌ی خون میبایست محل لكه را زير آب سرد پر فشار قرار داده و بشویید تا لکه از بین برود. اگر لكه پاك نشد، مي توانيد بعد از شستن با آب سرد، روي لكه را نشاسته ذرت ماليده و در آفتاب قرار دهيد. بعد از خشك شدن نشاسته، لباس را بشوييد.

  • پاک کردن لكه خودكار:

براي از بين بردن لكه خودكار ميبایست یک ابر یا اسفنج را آغشته به شير نمایید سپس روی سطح لكه بماليد.

  • پاک کردن لکه ایجاد شده ازروغن

سطح لکه‌دار را روی یک دسته دستمال کاغذی بگذارید، کمی حلال چربی روی آن بریزید و اجازه بدهید خشک شود، سپس آبکشی کنید. برای شست‌و‌شو در ماشین لباس‌شویی هم از گرم‌ترین آبی که برای شست‌و‌شوی پارچه‌ی مدنظر توصیه شده است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *