خوش پوشی با اضافه وزن

خیلی از افرادی که دچار اضافه وزن هستند هنگام خرید لباس با مشکلات مختلفی رو به رو می‌شوند که انتخاب لباس و استایل مناسب را برایشان دشوار می‌کند اما این افراد با رعایت چند نکته مهم می‌توانند بسیاری از این مشکلات را برطرف نمایند.

  • از پوشیدن لباس های تنگ و گشاد پرهیز نمایید

اگر دارای چربی های دور شکمی هستید از پوشیدن لباس های چسبان خودداری نمایید زیرا باعث ایجاد تصویری نامناسب از شما می‌شود اما این بدان معنا نیست که شما باید لباس های گشاد بپوشید. همان مقدار که لباس های تنگ جلوه‌ی بدی از شما را به نمایش می‌گذارد لباس های گشاد نیز می‌تواند ظاهر نامناسبی برای شما به همراه داشته باشد پس بهتر است در انتخاب پیراهن کمی وسواس بخرج داده و لباسی مناسب با بدنتان انتخاب نمایید.

نکاتی درباره‌ی انتخاب پیراهن:

  1. پیراهن های دکمه دار را درون شلوارتان نگذارید و اگر به یک مکان رسمی می‌روید (در پوشش های رسمی پبراهن باید درون شلوار باشد) از کت و ژیله استفاده نمایید.
  2. از پیراهن های دکمه دار یقه پهن استفاده نمایید
  3. از پیراهن و تیشرت های خط دار استفاده نمایید
  4. تیشرت های یقه هفت برای شما مناسب‌تر اند
  5. لباس های بلندتر را انتخاب نمایید تا در هنگام فعالیت های بدنی و خم و راست شدن لباستان بالا نرود
  6.  

برای خرید شلوار نیز به هیچ عنوان سمت شلوارهای تنگ نروید. شما بهتر است از شلوارهای جین ساده و کتان برای پوشش های روزمره و شلوار های پارچه‌ای فاق بلند برای پوشش های رسمی استفاده نمایید.

  • به جای کمربند از ساسبند استفاده کنید

اگر سایز دور شکم شما خیلی بزرگ است و از ظاهرتان با کمربند راضی نیستید حتما ساسبند را امتحان نمایید

  • از اکسسوری ها کمک بگیرید

از ساعت مچی صفحه بزرگ، کروات، پاپیون، دستبند های ضخیم، عینک، کلاه و … برای داشتن استایلی زیباتر کمک بگیرید

  • پوشیدن کت

افرادی که علاقه زیادی به پوشیدن کت دارند هم باید به این نکته توجه کنند که بهتر است از پوشیدن کت هایی که یک یا دو دگمه دارند،  خودداری کنند و کت های دارای سه دگمه  را بپوشند. این نوع پوشش ها اندام را بلندتر و باریکتر نشان می دهند. البته باید دگمه بالای کت را باز بگذارید تا مانع از کشیده شدن لباس شود و حرکت شما را محدود نکرده و با مشکل مواجه نکند. به این ترتیب در هنگام حرکت کمتر جلب توجه خواهید کرد و به طبع کمتر اضافه وزن شما به نظر می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *