چگونگی نگه‌داری از کاپشن های چرم (2)

مدل کت چرم

نگهداری از کاپشن های چرم یا کت های جیر نیازمند استفاده از روش های خاصی است که ما قصد داریم در دو مقاله به طور کامل آن را برای شما شرح دهیم. اگر شما هم دارای کت چرم یا جیر هستید این اطلاعات میتواند برایتان بسیار مفید باشد.

بخش دوم 

• الکل در برابر جوهر

رد خودکار هر چقدر هم کوچک باشد، روی کت چرم با رنگ روشن میتواند یک غضه‌ی بزرگ برایتان باشد. برای رفع آن بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید اما اگر ناچار بودید می‌توانید از یک حوله‌ی الکلی برای پاک کردن جوهر استفاده کنید.

• از مرطوب‌کننده‌ی چرم برای کاپشن‌های چرم قدیمی استفاده کنید

نرم‌کننده یا مرطوب‌کننده‌ی چرم می‌تواند برای لطیف کردن و محافظت از کاپشن چرم قدیمی مفید باشد. البته ضروری نیست خیلی زود برای کت و کاپشن نو و باکیفیتی که از چرم لطیف و نازک دوخته شده است از مرطوب‌کننده استفاده کنید. البته اگر از مرطوب‌کننده استفاده کنید، می‌توانید عمر کاپشن چرم خود را افزایش دهید و از ایجاد ترک و شکستگی در آن جلوگیری کنید.

• در مواقع ضروری با متخصصان چرم تماس بگیرید

لکه‌های بزرگ، خرابی در اثر استفاده کردن طولانی مدت یا پارگی روی چرم، از جمله چیزهایی است که باعث می‌شود شما مجبور شوید برای نجات کاپشن چرم باارزش خودتان با متخصصین چرم تماس بگیرید. در نهایت این نکته را هم در نظر داشته باشید که بهتر است کت چرم خود را بیش از اندازه نشویید. شستن بیش از حد باعث از بین رفتن تدریجی کت چرم می‌شود؛ نگران چند لکه‌ی کوچک روی کت نباشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *