چگونگی نگه‌داری از کاپشن های چرم (1)

مدل کت چرم

نگهداری از کاپشن های چرم نیازمند استفاده از روش های خاصی است که ما قصد داریم در دو مقاله به طور کامل آن را برای شما شرح دهیم. اگر شما هم دارای کت چرم یا جیر هستید این اطلاعات میتواند برایتان بسیار مفید باشد.

اسرار نگهداری کاپشن چرم

به طور کلی میان لباس های چرمی و بقیه لباس ها کمی تفاوت وجود دارد؛ شما نمی‌توانید این لباس‌ها را همینطور به داخل ماشین لباسشویی بیندازید و پس از یک ساعت یک لباس چرم تمیز را تحویل بگیرید که فقط یک اتو کم دارد. برای تمیز کردن و نگهداری از کاپشن های چرمی شما باید از روش های خاصی استفاده نمایید. اولین کاری که میتوانید برای تمیز کردن و نگه‌داری از کاپشن های چرمی‌تان انجام دهید مطالعه اتیکت درون لباس است اما این اطلاعات به تنهایی کافی نیست و شما نیازمند اطلاعات جامع تری هستید.

• پیشگیری بهتر از درمان !

اگر یک کاپشن چرم نو برای خودتان خریده‌اید اما هنوز از آن استفاده نکرده‌اید، بهتر است پیش از پوشیدن، از اسپری یا واکس مخصوص چرم برای حفظ نرمی، جلوگیری از ترک خوردن و نگهداری از کت یا کاپشن استفاده نمایید. فقط باید دقت داشته باشید در هنگام استفاده از اسپری ابتدا مقداری کمی از آن را بر روی کت خود تست نمایید تا اگر ایجاد خرابی یا تغییر رنگ میکند کت آسیب نبیند.

• استفاده از وازلین جایگزینی برای واکس چرم

اگر به واکس چرم دسترسی نداشته و کت شما خشک در حال ترک خوردن بود، میتوانید از وازلین استفاده نمایید. البته نباید وازلین را به صورت مستقیم و با حجم زیاد استفاده نمایید. ابتدا بهتر است دست خود را اندکی به وازلین آغشته نموده و سپس آن را روی کاپشن چرم بکشید.

 لکه های آب را رها کنید

اگر با یک کت چرم در روز بارانی بدون چتر گیر افتادید و یا هنگام نوشیدن آب چند قطره آب بر روی لباستان چکید، سعی در خشک کردن بخش های خیس شده با روش های مرسوم و یا غیر مرسوم نداشته باشید. حرارت مستقیم می‌تواند کاپشن یا کت چرم طبیعی را خراب کند پس بهتر است اجازه دهید در معرض هوای گرم محیط خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *