موثرترین روش های لکه‌ بری لباس

دراین مقاله سعی داریم راهکار های مفیدی برای لکه‌بری لباس ها در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید لباس هایتان را باز هم بپوشید.

قبل از هر چیز شما باید بدانید اولین و موثرترین راهکار برای از بین بردن لکه ها، تمیزکردن آن ها در سریعترین زمان است زیرا امکان از بین رفتن لکه های تازه بسیار بیشتر از حالتی است که لکه مدتی مانده باشد.

  • لکه‌ی ایجاد شده از چمن

ابتدا با یک شوینده‌‌ی مناسب، پارچه را شسته و خوب بسابید سپس اگر لکه از بین نرفت شما می‌توانید ناحیه مدنظر را با استفاده از الکل صنعتی لکه‌بری نمایید.

  • لکه‌ی ایجاد شده از شکلات

برای از بین بردن لکه‌ی شکلات ابتدا اجازه دهید شکلات به طور کامل بر روی لباس شما خشک شود سپس سعی کنید شکلات خشک شده را با ناخن یا جسمی که به پارچه آسیب نمی‌زند، از آن جدا کنید. برای از بین بردن رد شکلات باقی مانده کافی است مقداری پودر لباس‌شویی مخصوص با پارچه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و قسمت لکه‌دار را به‌مدت ۲۰ دقیقه در آن قرار دهید و سپس آبکشی نمایید.

  • لکه ایجاد شده از چای و قهوه

بهترین روش برای از بین بردن این نوع لکه ها شستن سریع لباس با استفاده از شوینده و آب سرد است اما اگر امكان شست وشوي سريع آن وجود نداشت، مقداري نمك بر روي سطح لكه بريزيد و اجازه دهید تا نمك آن را به خود جذب كند. سپس در صورت بر طرف شدن لکه، لباس را با آب گرم و شوینده بشویید.

روش ديگری که می‌توان برای از بین بردن لكه‌ی چای و قهوه به کار برد، استفاده از اسپري مخصوص مو است. شما ابتدا میبایست سطح لکه را با اسپری بپوشانید سپس با یک قطعه صابون روي سطح لكه بسابید و بعد از آن پارچه را در آب سرد خيس نموده و بشوييد.

  • لکه‌ی ایجاد شده از مواد آرایشی مایع

برای پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع از روی لباس می توانید از کِرِم اصلاح و کیسه حمام استفاده نمایید و لکه را به طور کامل از بین ببرید.

  • لکه‌ی ایجاد شده از آبمیوه

مقداري نمك بر روي لكه و اطراف آن بريزيد پس از گذشت چند دقیقه بخش لکه‌دار را در آب سرد به مدت 10 دقیقه بخیسانید. بعد از آن پارچه را با آب گرم و مواد شوينده شيميايي بشوييد.

  • لکه‌ ایجاد شده از شمع، مداد شمعي و مدادهاي چرب آرايشي

برای از بین بردن این گروه از لکه ها ابتدا میبایست باقي مانده‌ی ماده را با جسمي نوك تيز به آرامي برداريد. سپس دو تكه دستمال کاعذی يا كاغذ قهوه اي (مورد استفاده در خشكشويي ها) در دو طرف لكه قرار دهيد. سپس اتوي گرم را بر روي يكي از كاغذها در محل لكه فشار دهيد. بدین صورت چربي موجود در لكه آب مي شود و جذب دستمال يا كاغذهاي طرفين مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *