با انواع مدل های ریش بیشتر آشنا شوید

مرد با ریش

در دهه اخیر صورت سه تیغ شده عموم آقایان، جای خود را به انواع ریش های بلند و کوتاه داده و سبک اصلاح صورت به کلی دچار تغییر شده است. امروزه استایل ریش آنقدر مهم شده است که گاها زمان اصلاح ریش از اصلاح سر طولانی تر می‌شود به همین علت در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مدل های ریش آشنا کنیم در ادامه با ما همراه باشید

1. ته ریش، مدلی که هیچ گاه از مد نمی‌افتد

اگر از آن دسته مردانی هستید که ته ریش به صورتشان می‌نشیند توصیه ما به شما این است که هیچگاه اندازه ریشتان را تغییر ندهید.

مدل ته ریش

2. ریش بزی، برای افرادی که خاص می‌پسندند

این مدل ریش به تعداد کمی از افراد می‌آید؛ اگرچه حجم ریش زیادی نمی‌طلبد، اما میزان اثرگذاری آن در جذابیت بسیار زیاد است. معمولا افراد مشهور دنیای سینما و خوانندگی، روشن‌فکرها از ریش بزی استفاده می‌کنند. ریش بزی به هر نوع مدل ریشی که بالای لب و چانه را می‌پوشاند گفته می‌شود.

دست صاحب ریش در شکل دادن به مدل ریش باز است. مثلا بعضی ریش بزی‌ها، با ریش خود، دور لب و چانه را قاب می‌گیرند و برخی حد فاصل میان سبیل و ریش روی چانه را می‌تراشند و… . اگر بخواهیم دقیق‌تر انواع مدل ریش را دسته‌بندی کنیم، باید از ریش‌ بزی به‌عنوان برادر ریش معمولی که تمام صورت را می‌پوشاند، نام ببریم.

مدل ریش بزی

3. ریش پروفسوری، مورد استفاده برای افرادی با تحصیلات عالیه یا افرادی سرسخت ؟

اندازه‌ی این مدل ریش بسیار مهم است. ریش پروفسوری کوتاه را عموما دکترها و مهندسین  و افرادی که از تحصیلات عالیه بالا برخوردارند استفاده می‌کنند اما اگر همین مدل ریش را بلند کنید دیگر به افراد تحصیل کرده شبیه نخواهید بود. شما بیشتر شبیه یک کماندوی آمریکایی خواهید شد که بیست سال است در مکان های مختلف دنیا مشغول به جنگیدن است و حال با چهره‌ای جدی و عبوس به میهن بازگشته است.

مدل ریش پروفسوری کوتاه به عنوان یک مدل ریش رایج محسوب می‌شود که به اکثر صورت ها می‌نشیند و احتمالا هر مردی یک بار این مدل را تجربه کرده است.

4. سبیل بلند و ریش کوتاه، یا آن را می‌پسندید یا از آن متنفرید

شما یا طرفدار این استایل هستید یا از آن متنفرید، هیچ حد وسطی وجود ندارد. استفاده از این مدل ریش کاملا به خودتان بستگی دارد اگر به دنبال یه تغییر استایل اساسی و جدید هستید، یک بار این مدل را نیز امتحان کنید.

مدل سبیل بلند و ریش کوتاه

5. ریش بلند و کامل، مدلی که هنوز هم طرفدار دارد

حدود چهار یا پنج سالی می‌شود که تب بلند کردن ریش بالا گرفته با این حال هنوز جزو مدل های محبوب میان جوانان به حساب می‌آید. درواقع، هر مردی دوست دارد برای یک بار هم که شده گذاشتن ریش کامل را امتحان کند.

اما باید توجه داشته باشید که ریش بلند به هر کسی نمی‌آید. برای بلند کردن ریش نحوه‎ی رویش، میزان تراکم و جنس مو بسیار مهم است همچنین از این نکته نباید قافل شوید که نگه‎‌داری از ریش بلند بسیار دشوار است.

مدل ریش بلند

6. ریش کامل و کوتاه، برای افرادی که به دنبال ظاهری آراسته و ساده می‌گردند

اگر میخواهید مردی ساده، متواضع، آراسته، دلپذیر و مهربان به نظر برسید این استایل را امتحان کنید.

شما با استفاده از این استایل علاوه بر زیبایی ظاهری، دردسر زیادی برای مراقبت و تمیزی از ریشتان نخواهید داشت  

7. ریش سایه‌دار، با این مدل به روز هستید

شاید بتوان گفت رایج‌ترین مدل ریش در تاریخ حساس کنونی، ریش با سایه است. تمام اندازه های این استایل دست خودتان است شما میتوانید میزان سایه و اندازه‌ی ریش را متناسب با فرم صورت و فرم اصلاح موی سرتان تنظیم کنید و به چهره‌ی دلخواه خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *